Kamica nerkowa u kota.

Od dawna kot mieszka obok człowieka, utrzymując instynkty i zwyczaje drapieżników mięsożernych. Chociaż oswojenie dzikich kotów stepowych nastąpił w starożytnym Egipcie, (pierwszy dowód na bieżąco z całego roku 4500 pne), kot domowy zachował jego dzikich przodków nieodłącznym tajemnicy i niezależności. W współczesnego życia cat się członkiem rodziny jest bardzo ważne, aby pamiętać, że nie mogą się wiązać z psa i człowieka. Kot – to nie mały pies, coraz częściej powtarzające się weterynarze. W ostatnich latach wiele badań, które pozwalają na lepsze zrozumienie fizjologii i potrzeb kotów, zwłaszcza identyfikacji wzorców zachowań i choroby specyfikę.

dieta kotaDieta dla  kotów a szczególnie białka zwierzęcego może wynosić do 80%. Dopuszczalne stężenia kotów nerki jest bardzo wysoka, a to cecha gatunku pozwala na przechowywanie rezerw płynów ustrojowych w ekstremalnych warunkach, może być czynnikiem ryzyka dla rozwoju jednej z najczęstszych problemów – kamica nerkowa. Częstotliwość właścicieli do lekarza weterynarii na ten temat różni się znacznie w różnych krajach. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych z dolegliwości dróg moczowych patologia akcji kont kamicy za 14% przypadków w Rosji – około 60% przypadków.

 

Uważa, że kamica nerkowa nie ma predyspozycje powiązana z rasą, ale nadal często rejestrowana jest u długowłosych kotów. Rozwój kamicy jest dużym zagrożeniem dla życia kotów, ponieważ nawet drobny piasek, klejenie cząstek proteinowej tworzy zatyczkę, powodując niedrożność cewki moczowej. W odpowiedzi na wystąpienia wtórnej niewydolności nerek, i jeśli nie jest szybko przywrócić oddawanie moczu, kot może umrzeć.