Wizyta psa u dentysty

Problem próchnicy, chorób przyzębia i kamienia nazębnego.
Nasze „mniejszych braci” cierpią z powodu bólu zęba jest nie mniejsza niż człowiek. Ale wiesz, to tylko „cierpienie”. Po tym wszystkim, psy i koty, nie może mówić, a właściciele są często nieuważny z problemami utrzymania zębów zdrowych zwierząt. I lekarzy weterynarii w trakcie badania lekarskiego zwierzęcia „zapomnieć” o zbadanie jamy ustnej. Wykrywanie w porę patologia jest łatwiejsza do usunięcia niż systemem przewlekłego uogólnione zapalenie przyzębia na tle całych zębów.
Dlaczego dentysta pies?
Dobry pies lub kot właściciel wie, że pierwsza wizyta u dentysty odbywa się w momencie zmiany zębów. Na zębach doktora profesjonalnie sprawdzone i jamy ustnej.Procedura ta jest wykonywana za pomocą działania uspokajającego. . Pozwala to pozbyć się bólu i dyskomfortu dla zwierząt, jak również do ochrony lekarza od niebezpieczeństwa ugryzienia lub zadrapania. Następnie nakłada diagnoza. Istnieją przypadki, kiedy dziecko nie jest ząb dawnymi stale dotyczyły głównie kły. Ze względu na niewłaściwe proces może wystąpić negatywne zmiany położenia zębów. Tylko terminowe usuwanie rozwiązać sytuację. O częstych nieporozumień właściciele i opóźnić leczenie do dentysty mówi jeden epizod życia. Na cztery kabel parodia azjatyckiego Pasterza, widać defekt na górnej i dolnej szczęki. Diagnoza – trwałe zęby mleczne. Właściciel beztrosko traktuje Prevention lekarza i odwrotnie, nawet rozważyć istnienie psa dwóch kłów wojowniczy znak. W rezultacie, półtora roku – ropne zapalenie przyzębia, które doprowadziły do ​​usunięcia górnych i dolnych kłów psa.

czyszczenie zębów psa

Jeśli kochasz swojego zwierzaka, spróbuj zwrócić uwagę na „świeże powietrze”. Niezdrowe zapach sygnał pierwsze zmiany chorobowe w jamie ustnej.Smród może przyjść tylko z ust, żołądek nie jest zaangażowany tutaj.

 

Jednym z powodów, zapach psa może służyć powstawaniu „kamienia nazębnego.” Ma struktury o drobnych porach tworzy się brązowego lub szaro-zielone płytki z ślinowych minerałów zanieczyszczeń. Jego numer na zębach mogą osiągnąć przyzwoity rozmiar, z drugiego i trzeciego przedtrzonowca do ostatniego zęba trzonowego. Co to jest niebezpieczne? Po pierwsze, jest pożywką dla bakterii chorobotwórczych w trzecim, powoduje zapalenie dziąseł, rozluźnienie zębów sprzyja także powstawaniu i przyzębia. Aby usunąć „tablicę” do tej pory, istnieją dwie metody.

Pierwsza metoda jest nazywana mechaniczne i narzędzia wykonano z koparki. Weterynarz chips rąk kamienie z zębów. Wadą tego sposobu jest to, że po tym zabiegu, zwierzęta nie czują się dobrze. Może być również różne powikłania.

Druga metoda – USG. Usuwanie odbywa się z zastosowaniem aparatury ultradźwiękowej w ciągu 15-20 minut, a co najważniejsze, bardzo bezboleśnie. Po zabiegu zęby są polerowane ze specjalnymi szczotkami z pasty dentystycznej. Pozwala to zatrzymać proces powstania kamieni.

Zidentyfikowane skutki i zapobieganie.psia szczoteczka do zebów

Kamień z zębów usuniętych, ale to może się ukrywać pod poważniejszych problemów. Na przykład, próchnica – choroba, która stawia demineralizacji twardych tkanek zębów i wpływa na jego korzenie. Jeśli zwierzę jest duże, lekarz może zaoferować wnikliwie zęba bóle i umieścić uszczelkę, co jest niemożliwe w małych psów i kotów.

Bardziej skomplikowane choroby – przyzębia. Jest to nieodwracalne tkanki zapalnej łączenia korzenia zęba z pęcherzyków. W obecnej praktyce lekarskiej nie znalazłem lekarstwa całkowicie zawieszające przyzębia. Dlatego też, aby uniknąć takich problemów, dentyści oferują przede wszystkim zastosowanie środków zapobiegawczych.

 

Higiena. Mycie zębów to nie tylko dla siebie, jak i swojego zwierzaka. Aby to zrobić trzeba szczoteczka, pasta do zębów i szczoteczki do specjalnego masażu dziąseł. Twój dentysta pomoże wybrać szczotkę dla psa i polecam makaron.Zabieg przeprowadzany jest w zdrowych zwierząt co 5-7 dni dla pacjentów na receptę.
Prawidłowe odżywianie. Wszystkie weterynarze świecie jednym głosem mówią, że dobrze zrównoważone odżywianie przynosi zdrowia w całym organizmie. Słuchać menu „krajowego” i wyłączyć go z wszelkiego rodzaju słodycze. I, w przeciwieństwie do popularnego przekonania, że pies nie może żyć bez kości, staraj się nie narażać zęby i dziąsła, takie „trudne” testowych. To już od dawna faktem, jeśli pies gryzie kości, zęby zużywają się szybko, gumy narażone obrażeń. Przez sześć lat zwierzę może stracić większość zębów.

Dla właścicieli

Jak miło, gdy twoja rodzina nikt nie choruje, w tym „ogoniastych” przyjaciół. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę tylko kilka porad lekarzy i lekarzy dentystów, a także o zawsze będziesz zdrowy i szczęśliwy zwierzę. Zaniedbania, wręcz przeciwnie powoduje choroby aparatu dentoalveolar z psem lub kotem, a to nie jest proces naruszenie w przewodzie pokarmowym, toksyny zatrucia i przewlekłą niewydolnością nerek. Nie pozwól cierpieć zwierzę!